Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików w judo

Urząd Gminy Kowala
01/04/2019

Aktualności Kowala

W weekend 16.02.2019 r. zawodnicy ULKS Judo Kowala wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików w judo.

Jak zwykle zawodnicy rozpoczęli sezon startowy mocnym akcentem. W turnieju startowało ponad 350 zawodników z 42 klubów. Mistrzami Mazowsza zostali Klaudia Chobot (juniorka młodsza) i Brajan Leśniewski (młodzik) zdobywając złote medale. Vice-mistrzami Mazowsza zostali: Piotr Chełmiński, Weronika Nogaj i Alessio Leśniewski. Na trzecim miejscu zakończyła rywalizację Emilia Kowalska zdobywając brązowy medal. Dawid Woźniak zajął 7 miejsce a Bartosz Kopycki odpadł w eliminacjach. Warto dodać, że nasze zawodniczki w klasyfikacji medalowej zajęły 1 miejsce.

W klasyfikacji ogólnej klub ULKS Judo Kowala uplasował się na 2 miejscu. Przed zawodnikami kolejne starty i nowe wyzwania. Najbliższe zawody to Puchar Europy w Zagrzebiu (Chorwacja), na który została powołana Klaudia Chobot.

Źródło: kowala.pl