-1°C całkowite zachmurzenie

Nowa inwestycja w Kowali [GALERIA]

Rozpoczęły się prace przy budowie dróg wewnętrznych wraz z dojściami na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowali. Powstaną dwie drogi wewnętrzne główne, dwie odnogi dróg wewnętrznych bocznych oraz miejsca parkingowe.

 

Przed budynkiem zaprojektowano 15 normatywnych miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz utwardzenie terenu pozwalające na postój pojazdów. Dodatkowo planuje się wykorzystać istniejący plac o nawierzchni asfaltowej z tyłu budynków szkolnych i zaadoptować go jako plac postojowy, ze 38 stanowiskami.

Zakres robót obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe, roboty odwodnieniowe, wykonanie podbudowy z kruszywa, wykonanie warstwy nawierzchniowej z kostki brukowej oraz płyt ażurowych, płyt prefabrykowanych, wykonanie zjazdów publicznych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wykonanie ogrodzenia segmentowego, urządzenie trawników i sadzenie krzewów.

Zakończenie prac planowane jest na 31 maja 2016 roku. Całkowity koszt zadania wynosi 182738,03 zł.

Prace te są ważnym i priorytetowym dla PSP w Kowali przedsięwzięciem z uwagi na jubileusz szkoły, który będzie miał miejsce w czerwcu bieżącego roku.

Nowa inwestycja w Kowali [GALERIA] komentarze opinie

  • gość 2016-04-23 12:24:33

    Treść komentarza...

  • gość 2016-04-23 12:32:32

    Fajnie że wreszcie pomyślano o rodzicach które przywożą swoje dzieci do szkoły i nie maja gdzie zaparkować.Tylko szkoda że robią to w czasie roku szkolnego, bo to jest straszne. Duże samochody, koparki a miedzy nimi małe dzieci które idą do szkoły.To jest brak wyobraźni ze strony dyrekcji !!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się