-1°C całkowite zachmurzenie

Nowy sezon, nowe medale. Kolejny sukces judoków z Gminy Kowala

Sport, sezon medale Kolejny sukces judoków Gminy Kowala - zdjęcie, fotografia

Z początkiem lutego zawodnicy ULKS Judo Kowala wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza Judo w Mysiadle. W turnieju uczestniczyło blisko 300 zawodników z całego Mazowsza. Podczas inaugurującego nowy sezon turnieju młodzi judocy z terenu Gminy Kowala przywieźli aż 6 medali.

 

W kategorii juniorów i juniorek medale zdobyli: Weronika Nogaj (złoto) i Alessio Leśniewski (srebro). W kategorii młodzików medal wywalczył Brajan Leśniewski (brąz), natomiast w kategorii dzieci na podium stanęli: Julia Romelczyk (złoto), Alicja Kowalska (srebro) oraz Amelia Musielewicz (brąz).

To kolejny sukces na koncie młodych judoków z Kowali. Dobra passa trwa już nieprzerwanie od wielu miesięcy. Przypomnijmy, w poprzednim sezonie zawodnicy rywalizowali w wielu ważnych turniejach, zdobywając cenne punkty rankingowe oraz medale.

Sukcesy judoków zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Polskiego Związku Judo w kategorii junior młodszy pięciu zawodników. Do kadry dostali się: Klaudia Chobot, Piotr Chełmiński, Alessio Leśniewski, Weronika Nogaj oraz Patryk Lipiński.

Zawodników w tych sukcesach wspiera oczywiście gmina. Przypomnijmy, co roku w Kowali organizowany jest Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Kowala. Patronat nad tym wydarzeniem obejmuje Starosta Radomski.

W tym roku w turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników, reprezentujących barwy 33 klubów. 

ULKS Judo Kowala w medalowej klasyfikacji zajęło 8 miejsce, a  rywalizacja w kategorii młodzików zakończyła się na 3 pozycji. W sumie zawodnicy z terenu Gminy Kowala wywalczyli 9 krążków: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Turniej był współfinansowany przez Urząd Gminy w Kowali, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Publiczną Szkołę Podstawową w Kowali oraz przez rodziców i sponsorów.

Przed judokami z Kowali wkrótce kolejne wyzwanie. W najbliższym czasie młodzi zawodnicy ULKS Judo Kowala wezmą udział w mocnym międzynarodowym turnieju Austria Cup w Attnang-Puchheim.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Fot.: kowala.pl

Nowy sezon, nowe medale. Kolejny sukces judoków z Gminy Kowala komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się