12°C bezchmurnie

Rozmowa z Wójtem Gminy Kowala, Tadeuszem Osińskim cz. II

Urząd Gminy, Rozmowa Wójtem Gminy Kowala Tadeuszem Osińskim - zdjęcie, fotografia

Czy jakieś inwestycje w oświacie Pan planuje?

Planujemy w tym roku dobudować klatkę schodową w przedszkolu w Kowali, a także wyjście ewakuacyjne, co zalecała nam Straż Pożarna. Na tę inwestycję mamy zabezpieczone ok. 200 tys. zł w budżecie gminy. Z tych 4 mln zł nadwyżki budżetowej planowałem rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej w szkole w Młodocinie-Mniejszym, ale radni opozycji odrzucili mi to zadanie. Od marca będzie nabór do Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sal gimnastycznych przy szkołach, będziemy składać wniosek. Mam nadzieję, ze radni jednak zmienią zdanie, powrócą do mojej propozycji i pozwolą na rozpoczęcie budowy tej sali gimnastycznej jeszcze w tym roku.

 

To może zapytam teraz o sport. Jak Pan ocenia poziom kultury fizycznej w gminie?

Naszą flagową dyscypliną jest judo. Nasz klub, ULKS Judo Kowala, jest znany w całej Polsce, zawodnicy jeżdżą po różnych zawodach, zdobywając na nich medale, czołowe miejsca. Mamy także klub GKS ZORZA Kowala, zespół piłkarski, który choć znajduje się na końcu tabeli klasy A, dzielnie walczy o wyższe lokaty. Na terenie gminy funkcjonuje też klub LUKS Kowala, klub tenisa stołowego, który w lidze mazowieckiej jest w ścisłej czołówce. Siatkarze z gimnazjum zajmują wysokie miejsca w okręgu radomskim, podobnie nasze gimnazjalistki.  Staramy się, aby młodzież w pełni wykorzystywała te obiekty sportowe i na nich trenowała. Mamy w Mazowszanach i w Kowali ładne sale gimnastyczne, w Kowali, natomiast tak, jak wspomniałem, brakuje ich w Młodocinie-Mniejszym oraz w Bardzicach.

 

Podsumowując, powiedział Pan, że Pan kończy swoją działalność jako Wójt Gminy Kowala. Czy nie zostawia Pan tu serca przypadkiem?

Na pewno, 30 lat to szmat czasu, ale nie jestem fanatykiem i zdaję sobie sprawę, że jak ma się 65 lat, to trzeba powoli myśleć o emeryturze. Człowiek nie może wiecznie być na stanowisku, kiedyś trzeba powiedzieć sobie dość, przejść na emeryturę i dać wykazać się młodszym. Nie znaczy to jednak, że zrywam kontakty z Kowalą i że nie będę się tu pokazywał. Jeśli zostanę radnym powiatowym, to dalej będę współpracował z samorządem i słuchał głosów mieszkańców.

Rozmowa z Wójtem Gminy Kowala, Tadeuszem Osińskim cz. II komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się