-1°C całkowite zachmurzenie

Sytuacja ośrodka zdrowia w Kowali

Aktualności, Sytuacja ośrodka zdrowia Kowali - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 28 kwietnia, odbyła się XXI sesja Rady Gminy w Kowali. Jednym z punktów obrad było omówienie sytuacji Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kowali. - Sytuacja jest stabilna - zapewnia kierownik ZOZ, Rafał Wojciechowski.

 

W Zakładzie Opieki Zdrowotnej zatrudnionych jest 5 lekarzy internistów, ginekolog, stomatolog, pediatra, 5 pielęgniarek, informatyk, księgowa oraz pracownik porządkowy. Na chwilę obecną liczba pacjentów wynosi 6123 osoby.

 

- Zakład jest stabilny finansowo oraz w dobrej kondycji. Nie mam zastrzeżeń do nikogo z personelu, wszystko jest w porządku - powiedział Rafał Wojciechowski.

 

Kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej został zapytany o wizję ośrodka za 5 lat.

 

- Ważne jest, aby ośrodek nadal istniał. Żeby pacjenci się nie wypisywali z naszej przychodni. Myślimy o kontraktowaniu usług specjalistycznych. Jeśli NFZ wyrazi zgodę i da nam na to środki utworzymy poradnię kardiologiczną lub diabetologiczną. Inne poradnie nie wchodzą w grę - wyjaśnił Wojciechowski.

 

Radni pytali także o możliwość świadczenia usług rehabilitacyjnych.

 

- Na tę chwilę nie mamy takiej możliwości. Nie ma warunków, lokalu. Ale przede wszystkim nie mamy podpisanego kontraktu z NFZ na takie usługi. Jednak nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości - tłumaczył kierownik.

Sytuacja ośrodka zdrowia w Kowali komentarze opinie

 • gość 2016-05-01 11:34:45

  Śmiech na sali żadnego konkretnego lekarza,po południu też często żaden nieprzyjmuje .Więc ludzie będą odchodzic to normalka.Ten ośrodek ma wiele do poprawki .Ale układy układziki a ludzie na tym tracą

 • gość 2016-05-01 11:37:36

  Ludzie uciekają i mają rację

 • gość 2016-05-01 22:38:20

  Zgadzam się z przedmówcami. Pielęgniarki łaskę robią że zapiszą kogoś, wiele razy czekałam sama przy okienku a pani najpierw musiała porozmawiać z inna pielęgniarka, że czegoś nie kupiła itp... następnie napić się herbaty lub kawy a ja mogę przecież czekać bo przyszłam ośrodek pozwiedzać... Chciałam dziecko zapisać na bilans to padło pytanie czy muszę dzisiaj .... jedyny dzień w którym pediatra przyjmuje po południu a oni mi takie pytanie zadają... A do śmiechu dodam że za tydzień również padło takie pytanie. Odeszłam i nie żałuje.

 • gość 2016-05-03 07:42:08

  ta przychodnia to żenada ,popołudniami brak lekarza

Dodajesz jako: Zaloguj się