-1°C całkowite zachmurzenie

Wyjątkowy gest radnych. Marcowe diety dla klubu Judo Kowala

Rada Gminy, Wyjątkowy radnych Marcowe diety klubu Kowala - zdjęcie, fotografia

W czasie XXXII sesji Rady Gminy Kowala radni zadecydowali o przekazaniu swoich marcowych diet na rzecz klubu Judo Kowala.

 

Tego dnia w obradach wzięli udział zawodnicy i trenerzy z gminy Kowala nominowani do konkursu na najlepszych sportowców i szkoleniowców powiatu radomskiego za rok 2016. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili judocy z klubu Judo Kowala.

Jak podkreśliła trenerka i działaczka klubowa Małgorzata Okólska, choć judocy są wychwalani przez urzędników, a klub odniósł największy sukces w historii gminy Kowala, to wsparcie finansowe ze strony gminy jest niewystarczające.

– Na 375 klubów zarejestrowanych w Polskim Związków Judo klub Judo Kowala znalazł się na drugiej pozycji w rankingu ogólnopolskim. Nasz maleńki klubik z Kowali wyprzedził potęgi warszawskie, gdańskie wrocławskie, które mają po 500 zawodników. To jest niesamowity sukces – przekonywała trenerka.

Zdaniem działaczki pieniądze z Urzędu Gminy przydzielane na sportowców są nieadekwatne do wyników, a do wyjazdów i obozów treningowych zawodnicy muszą dokładać z własnych kieszeni.

– Tych wyjazdów jest tak dużo, że rodziców nie stać, żeby zapłacić za wszystkie. Jeździmy na obozy sportowe trzy razy w roku – dwa razy w wakacje, raz w zimę. Do tego obozy kadry. Tylko pytanie, za co ci zawodnicy mają jeździć?

Warto wspomnieć, że zakupiony przez klub sprzęt zostawiany jest w szkołach, dzięki czemu korzystają z niego nie tylko zawodnicy, ale też dzieci i młodzież z całej gminy.

– Jeszcze raz składam prośbę do władz, do radnych, by znalazły się środki dla tych dzieciaków – zaapelowała Małgorzata Okólska.

– Widzimy, ile sukcesów w naszej gminie osiągają judocy i nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie determinacja i duża cierpliwość Pani trener Małgorzaty Okólskiej – podkreślił Paweł Lis, radny Rady Gminy Kowala. Mam nadzieję, że przy pomocy włodarzy naszej gminy znajdziemy jakieś środki i pomożemy klubowi. Myślę, że jakby w tym roku otrzymał kwotę 50 tys. zł, to strata byłaby żadna, a promocja dla gminy wielka.

Radna Jolanta Suligowska zaproponowała, by wspomóc finansowo judoków i marcowe diety radnych przeznaczyć na ten szczytny cel.

– Zacznijmy od siebie, niech to będzie nasz wkład w rozwój ten klub – przekonywała.

Wniosek został jednogłośnie przyjęty.

– Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku – dodał radny Lis.

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: kowala.pl

Wyjątkowy gest radnych. Marcowe diety dla klubu Judo Kowala komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-03-17 18:10:33

    A Gębski się zezloscil że musi kasę oddać

Dodajesz jako: Zaloguj się